Derya Firearms TM22.FEAT.18 TM22 Feather 22 LR 10+1 18" Black Threaded Barrel, Black Anodized Aluminum Receiver w/Picatinny Rail, Black Adjustable Polymer Stock, Black Polymer Grip
UPC:
Width:
8.30 (in)
Height:
3.00 (in)
Depth:
39.60 (in)
Current Stock:
Barrel Length Range:
18" to 18.99"
Weight:
4.90 lbs
Receiver Material:
Aluminum
Weight Range:
4 lbs to 4.99 lbs
FireArm:
yes
Caliber:
22 LR
Capacity:
10+1
Stock Finish Group:
Black
Barrel Length:
18"
Action:
Semi-Auto
Stock Description:
Adjustable
Safety:
Thumb
Barrel Description:
Threaded
Twist:
1:16" RH
OAL:
34"