Derya Firearms TM22.STAN.ODG.18 TM22 Standard Full Size 22 LR 10+1 18" Black Target Barrel, Black Anodized Aluminum Receiver w/Picatinny Rail, OD Green Adjustable Polymer Stock
UPC:
Width:
7.50 (in)
Height:
2.80 (in)
Depth:
39.50 (in)
Current Stock:
Barrel Length Range:
18" to 18.99"
Receiver Material:
Aluminum
Weight Range:
4 lbs to 4.99 lbs
Weight:
4.85 lbs
FireArm:
yes
Safety:
Push Button
Barrel Description:
Target
Caliber:
22 LR
Capacity:
10+1
Trigger:
Flat Face
Barrel Length:
18"
Action:
Semi-Auto
Sights:
Bead Front
Stock Description:
Adjustable
Twist:
1:16" RH
OAL:
34"