Derya Firearms TM22.LEVER.20 TM22 Lever 22 LR 10+1 20" Black Threaded Barrel, Black Anodized Picatinny Rail Receiver, Black AG w/Extensions Polymer Buttstock
UPC:
Width:
6.50 (in)
Height:
2.80 (in)
Depth:
41.30 (in)
Current Stock:
Out of stock
Out of Stock
OAL:
38"
Barrel Length Range:
20" to 20.99"
Weight:
5.30 lbs
Stock Description:
AG w/Extensions
Barrel Length:
20"
Action:
Lever
FireArm:
yes
Caliber:
22 LR
Safety:
Rebounding Hammer
Capacity:
10+1
Weight Range:
5 lbs to 5.99 lbs
Stock Finish Group:
Black
Sights:
Bead Front
Barrel Description:
Threaded
Twist:
1:16" RH