Derya Firearms DY12Y11US Namlu DY12 12 Gauge Semi-Auto 3" 5+1 11" Black Melotine Threaded Barrel, Black Anodized Aluminum Receiver w/Picatinny Rail, Black Adjustable Polymer Stock & Pistol Grip
UPC:
Width:
14.70 (in)
Height:
3.00 (in)
Depth:
32.50 (in)
Current Stock:
Out of stock
Out of Stock
Weight:
6.50 lbs
Barrel Length:
11"
Chamber:
3"
Weight Range:
6 lbs to 6.99 lbs
FireArm:
yes
OAL:
30"
Stock Finish Group:
Black
Hand:
Ambidextrous
Chokes Included:
Cylinder/Full/Modified
Gauge:
12 Gauge
Action:
Semi-Auto
Stock Description:
Adjustable
Barrel Description:
Threaded
Capacity:
5+1
Sights:
Flip Up Front & Rear
Barrel Length Range:
11" to 11.99"