Derya Firearms TM22.METAL.20 TM22 Metal 22 LR 10+1 20" Black Threaded Barrel, Black Anodized Aluminum Receiver w/Picatinny Rail Receiver, Black Fixed Aluminum Stock, Black Polymer Grip
UPC:
Width:
8.00 (in)
Height:
2.90 (in)
Depth:
39.10 (in)
Current Stock:
Out of stock
Out of Stock
Receiver Material:
Aluminum
OAL:
36"
Barrel Length Range:
20" to 20.99"
Barrel Length:
20"
Stock Description:
Fixed
Weight Range:
6 lbs to 6.99 lbs
FireArm:
yes
Caliber:
22 LR
Capacity:
10+1
Stock Finish Group:
Black
Action:
Semi-Auto
Weight:
6.20 lbs
Safety:
Thumb
Sights:
None
Barrel Description:
Threaded
Twist:
1:16" RH